Wydarzenia
kulturalne

 

 

   

   Bezdomy czy ubogi nie znaczy pozbawiony wrażliwości, intelektu i marzeń. Przekonaliśmy się o tym, zapraszając naszych podopiecznych na spotkania do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i na koncert. 

   Wiele osób, które znalazły się bez dachu nad głową, prowadziło niegdyś zwyczajne życie, miało swoje rodziny, pracę, zainteresowania i marzenia. W wyniku najróżniejszych sytuacji i tragedii życiowych stracili szansę na normalne życie. Niekoniecznie „na własne życzenie”, jak to często słychać w komentarzach dotyczących ludzi z tzw. marginesu społecznego.

   Echa dawnego życia i zainteresowań można było wyraźnie zaobserwować podczas spotkań z fotografem czy podróżnikami. Słuchali z ciekawością, sami też dzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami. A już prawdziwą ucztą był dla nich koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

   Dzięki starym, dobry przebojom dzisiejsi wykluczeni mogli wrócić do lat, gdy jesczcze nie wiodło im się tak źle. Tym bardziej, że legenda Budki Suflera przyjechała do Opola, by zagrać koncert charytatywny, z kórego całkowity dochód został przeznaczony na remont Domu Nadziei  w Opolu.