NADZIEJA

sTOWARZYSZENIE POMOCY oSOBOM bEZDOMNYM, uBOGIM ORAZ wYKLUCZONYM sPOŁECZNIE

REalizujemy 
Projekt Dobrobon


   Jako Stowarzyszenie Pomocy Osobom Ubogim, Bezdomnym oraz Wykluczonym Społecznie „Nadzieja” w Opolu  poszukujemy partnerów do projektu społecznego Dobrobon. Chcemy pomagać ubogim i potrzebującym, ale w mądry i odpowiedzialny sposób.

 

   Projekt Dobrobon to system wymiany bezgotówkowej. Jest również formą przeciwdziałania uzależnieniom oraz aktywizacji osób wykluczonych społecznie. Nasze Stowarzyszenie zajmuje się dystrubucją specjalnie wydrukowanych bonów, które można ofiarować osobie potrzebującej. Bony można  zrealizować w placówkach partnerskich. Nie można jednak wymienić ich na alkohol, papierosy czy inne używki.  Dzięki temu darczyńcy mogą mieć pewność, że bon zostanie przeznaczony na produkty pierwszej potrzeby,  jak jedzenie czy leki.

 

   Dbamy też o interes sprzedawców – Dobrych Partnerów – którzy z nami współpracują. Gwarancją bezpieczeństwa transakcji są specjalne zabezpieczenia - kod kreskowy, hologram i znak wodny. Między Stowarzyszeniem „Nadzieja” a Partnerem jest zawierana umowa. Chcemy zadbać o każdą ze stron zaangażowanych w ten proces.

 

    Dla naszych Dobrych Partnerów jest to również szansa na lokalny marketing.  Jako stowarzyszenie zajmiemy się promocją. Będziemy drukować plakaty, ulotki, planujemy stworzyć mapę DobroPunktów w mieście – miejsc, w których można  zrealizować bony. Zadbamy również o oficjalne podziękowania partnerom, o ile sobie tego życzą – stanie się to swoistą reklamą firmy, która dba o środowisko lokalne i angażuje się w działania charytatywme. W planach są również: artykuły, program w lokalnym oddziale TVP, audycje w radio DOXA.fm/chcą pomagać

 

   Nasze działania prowadzimy w Opolu, jednak w dłuższej perspektywie wierzymy, że projekt ten wejdzie w życie również w innych miastach. Zdajemy sobie sprawę, że to przedsięwzięcie nie uda się bez naszych Dobrych Partnerów. To oni i ich chęć zaangażowania są kluczowe dla powodzenia całego projektu.

 

Punkty realizacji Dobrobonów w Opolu:

 

Bony apteczne realizowane są w:

Aptece Eskulap, ul. Józefa Piłsudskiego 11

W Domu Nadziei przy ul. Książąt Opolskich 44

 

Bony odzieżowe realizowane są w Domu Nadziei przy ul. Książąt Opolskich 44 w Opolu


Bony spożywcze realizowane są w punktach:

Sklep spożywczy

U Ewy, ul. Strzelców Bytomskich 6 
Market Na Górskiej,  ul. Luboszycka 11
Cafe Moment, ul. Książąt Opolskich 10/1c

Kraina Pierogów, ul. Niemodlińska 23 Pawlilon AS

Piekarnia Charciarek, ul. Niemodlińska 57
Piekarnia Charciarek, ul. Dmowskiego 2
Piekarnia Charciarek, ul. Kośnego 32
Piekarnia Charciarek, ul. Fieldorfa 2
Piekarnia Charciarek, ul. Popiełuszki 7
Piekarnia Charciarek, ul. Koszalińska 8

 

 Jeśli chcieliby Państwo zostać jednym z naszych Dobrych Partnerów, prosimy o kontakt mailowy  projektdobrobon@gmail.com 
lub przez Stowarzyszenie Nadzieja

spow.nadzieja@gmail.com