NADZIEJA

sTOWARZYSZENIE POMOCY oSOBOM bEZDOMNYM, uBOGIM ORAZ wYKLUCZONYM sPOŁECZNIE

Archiwum

 

Ksiądz na rowerze
wspiera potrzebujących
 

   Ksiądz Paweł Michalewski, kolarz i triatlonista z zamiłowania, postanowił swoją sportową pasją wesprzeć tych, którzy pomagają potrzebującym. Zdjęcia ze swoich rowerowych wypraw przekazał na stworzenie kolekcji toreb ekologicznych, kubków i fotoobrazów.

   Całkowity zysk ze sprzedaży tych rzeczy będzie przeznaczony na potrzeby jałmużnika biskupa opolskiego siostry Aldony Srzypiec, która razem z wolontariuszami pomaga ubogim, samotnym i potrzebującym, m.in. poprzez cotygodniowe Śniadania z Nadzieją, stworzenie w Opolu Domu Nadziei czy organizowanie posiłków w czasie pandemii.  
   Chętnych do wsparcia tej inicjatywy zapraszamy na aukcje Allegro prowadzone przez Studio Kreatywne Anna  Michalewska. Aukcje zostały oznaczone literkami KNR - Ksiądz na rowerze, by ułatwić ich znalezienie :) Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku ks. Pawła Michalewskiego „Ksiądz na rowerze”.

08.05.2020r.

            

MajÓwka
w czasie pandemii


   Było deszczowo i chłodno, ale zadbaliśmy o to, by potrzebującym w Opolu nie doskwierał głód. Jak zwykle, w samo południe, na skwerze przy kościele o. Franciszkanów ustawiła się długa, ale zdyscyplinowana kolejka naszych samotnych, bezdomnych i ubogich.

   Warto było swoje odstać, by otrzymać zapas jedzenia i pyszne łazanki. Wiele osób zaopatrzylismy także w nowe maseczki ochronne.

02.05.2020r.

            

Remont
na ostatniej prostej


    Remont Domu Nadziei w Opolu dobiega końca. Przed nami ostatnie prace: sprzątanie, skręcanie mebli, urządzanie. Wkrótce pojawi się stół, przy którym osoby bezdomne, samotne i potrzebujące znajdą miejsce, posiłek i drugiego człowieka. 

  W czwartek 30 kwietnia z błogosławieństwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai weszliśmy w etap końcowych prac. Po Mszy świętej w opolskiej katedrze opolski ordynariusz pobłogosławił nas i nasz dom. Oddał także całe nasze dzieło opiece Matki Boskiej, co przypieczętował prezentem - obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. 

30.04.2020r.